Cchiù dâ Palora

farisi  {verbu}

EN:   become

IT:   divenire

farisi

prisenti

mi fazzu

ti fai

si fa

ni facemu

vi faciti

si fannu

mpirativu

--

fati

si facissi

facèmunni

facìtivi

--

passatu

mi fici

ti facisti

si fici

ni ficimu

vi facìstivu

si ficiru

mpirfettu ndi.

mi faceva

ti facevi

si faceva

ni facèvamu

vi facèvavu

si facèvanu

mpirfettu cung.

mi facissi

ti facissi

si facissi

ni facìssimu

vi facìssivu

si facìssiru

futuru

mi farrò

ti farrai

si farrà

ni farremu

vi farriti

si farrannu

cundiziunali

mi farrìa

ti farrivi

si farrìa

ni farrìamu

vi farrìavu

si farrìanu

girunniu

facennusi

participiu

avirisi fattu

agg.:   fattu