Cchiù dâ Palora

addurmiscirisi  {verbu}

EN:   go to sleep

IT:   addormentarsi

addurmiscirisi

prisenti

mi addurmisciu

ti addurmisci

si addurmisci

ni addurmiscemu

vi addurmisciti

si addurmìsciunu

mpirativu

--

addurmìsciti

si addurmiscissi

addurmiscèmunni

addurmiscìtivi

--

passatu

mi addurmiscivi

ti addurmiscisti

si addurmiscìu

ni addurmiscemu

vi addurmiscìstivu

si addurmisceru

mpirfettu ndi.

mi addurmisceva

ti addurmiscevi

si addurmisceva

ni addurmiscèvamu

vi addurmiscèvavu

si addurmiscèvanu

mpirfettu cung.

mi addurmiscissi

ti addurmiscissi

si addurmiscissi

ni addurmiscìssimu

vi addurmiscìssivu

si addurmiscìssiru

futuru

mi addurmiscirò

ti addurmiscirai

si addurmiscirà

ni addurmisciremu

vi addurmisciriti

si addurmiscirannu

cundiziunali

mi addurmiscirìa

ti addurmiscirivi

si addurmiscirìa

ni addurmiscirìamu

vi addurmiscirìavu

si addurmiscirìanu

girunniu

addurmiscennusi

participiu

avirisi addurmisciutu

agg.:   addurmisciutu