Cchiù dâ Palora

puisìa:

  • 'U Suli vambulìja, e 'u cori s'arricrìja...
    ("'U Suli", Accetta)

arricriarisi

prisenti

mi arricriu

ti arricrii

si arricria

ni arricriamu

vi arricriati

si arricrìanu

mpirativu

--

arricrìati

si arricriassi

arricriàmunni

arricriàtivi

--

passatu

mi arricriai

ti arricriasti

si arricriau

ni arricriamu

vi arricriàstivu

si arricriaru

mpirfettu ndi.

mi arricriava

ti arricriavi

si arricriava

ni arricriàvamu

vi arricriàvavu

si arricriàvanu

mpirfettu cung.

mi arricriassi

ti arricriassi

si arricriassi

ni arricriàssimu

vi arricriàssivu

si arricriàssiru

futuru

mi arricrirò

ti arricrirai

si arricrirà

ni arricriremu

vi arricririti

si arricrirannu

cundiziunali

mi arricrirìa

ti arricririvi

si arricrirìa

ni arricrirìamu

vi arricrirìavu

si arricrirìanu

girunniu

arricriannusi

participiu

avirisi arricriatu

agg.:   arricriatu