Cchiù dâ Palora

nnamurarisi

prisenti

mi nnamuru

ti nnamuri

si nnamura

ni nnamuramu

vi nnamurati

si nnamùranu

mpirativu

--

nnamùrati

si nnamurassi

nnamuràmunni

nnamuràtivi

--

passatu

mi nnamurai

ti nnamurasti

si nnamurau

ni nnamuramu

vi nnamuràstivu

si nnamuraru

mpirfettu ndi.

mi nnamurava

ti nnamuravi

si nnamurava

ni nnamuràvamu

vi nnamuràvavu

si nnamuràvanu

mpirfettu cung.

mi nnamurassi

ti nnamurassi

si nnamurassi

ni nnamuràssimu

vi nnamuràssivu

si nnamuràssiru

futuru

mi nnamurirò

ti nnamurirai

si nnamurirà

ni nnamuriremu

vi nnamuririti

si nnamurirannu

cundiziunali

mi nnamurirìa

ti nnamuririvi

si nnamurirìa

ni nnamurirìamu

vi nnamurirìavu

si nnamurirìanu

girunniu

nnamurannusi

participiu

avirisi nnamuratu

agg.:   nnamuratu